Menu

Релігійні питання: свобода віросповідання та окуповані території

(Українська) Учасники наголосили на важливості системної роботи у відслідковуванні фактів порушення релігійних свобод, збору свідчень утисків релігійних прав на окупованих територіях. Ці матеріали стануть основою у формуванні доказової бази щодо порушень прав та свободи совісті на окупованих територіях для інформування міжнародної громадськості, судових процесів та вироблення державної політики.

Основним засобом тиску на Російську Федерацію залишається використання усіх арсеналів дипломатичного фронту. Тому представники України на переговорних треках, що стосуються окупованих територій, повинні регулярно піднімати питання щодо допуску моніторингових місій ОБСЄ, ООН та інших організацій для фіксації дотримання прав людини на окупованих територіях.

Також важливим є можливість непрямого контакту з релігійними організаціями, які продовжують залишатися на окупованих територіях, та в цілях безпеки, не можуть прямо підтримувати контакти з українською державою.

Залишається необхідність створення програми для жертв релігійних гонінь, яка може сприяти інтеграції в українське суспільство громадян з травматичним досвідом переживання в окупації та порушення прав на свободу совісті. Завантажити Аналітичну записку можна тут: https://bit.ly/2WhbJxM 

(Українська) Додамо, що проєкт «Аудит законодавчого поля щодо окупованих територій ОРДЛО та АРК у 2014-2020 роках» складається із серії з 8-ми дискусій покликаних зібрати думки експертів щодо проблем окупованих територій у різних сферах (релігійні свободи, освіта, безпека, соціальна відповідальність, інформаційна політика, економіка, питання ідентичності та міжнародна політика), аби з’ясувати зв’язок між нормативними актами, історичною ситуацією, наслідками прийняття законодавчих актів, їхньою дієвістю та відповідністю до заявлених цілей. За результатами дослідження та дискусій буде підготовлений фінальний аналітичний звіт та пакет рекомендацій, які ляжуть в основу розробки Єдиної Стратегії України щодо деокупації та реінтеграції окупованих територій та подальша адвокація політик у рамках Стратегії.

Проєкт здійснюється Аналітичним центром УКУ за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (National Endowment for Democracy (NED) та Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Дослідники матеріалу