Дискусія “Атомна енергетика: екологічний та етичний виміри для України і світу”

Запрошуємо 20 травня о 16:30 на дискусію про етичні й екологічні виміри атомної енергетики в Україні:

• – Як маємо сприймати ядерну енергетику та її основні ризики – з точки зору інженера, богослова, еколога, психолога та історика?
  • – Що і як ми можемо робити в перехідному періоді?
  • – Якими є світові тренди і яке наше місце у них?
  • – Яким є наратив Чорнобиля у модерній історії – України та світу?
  • – Що Україна може дати світові за наслідками Чорнобиля і як може позитивно змінитися сама?

На ці та багато інших питань будуть відповідати:

• Сергій Плохій, професор історії України Гарвардського університету, директор Гарвардського українського наукового інституту. Автор книги «Чорнобиль: історія ядерної катастрофи» (2018)
  • Віталій Дем’янюк, український інженер, підприємець, громадський діяч, меценат. Голова Наглядової Ради компанії NT-Engineering, що займається питаннями ядерної та радіаційної безпеки, також входить в Раду “Чорнобильського Інституту Досліджень і Розвитку”
  • Олег Покальчук, соціальний психолог
  • Володимир Шеремета, голова Екобюро УГКЦ, автор монографії „Ethik nach Tschernobyl“ («Етика після Чорнобиля), Freiburg, 2001
  • ➤ Модераторка: Оксана Кулаковська, директорка Аналітичного центру та Київський центр УКУ.

Реєстрація тут: https://bit.ly/3uoXAhB

“Чорнобиль — не лише минуле, він має бути попередженням. І саме як на попередження на Чорнобильську катастрофу дивиться весь світ, окрім нас. В Україні 50 % електроенергії виробляє ядерна енергетика, у нас сьогодні найбільша ядерна електростанція у Європі – Запорізька АЕС…. Те, що Чорнобиль може повторитися в іншій формі чи в іншому місці — не є частиною нашого дискурсу про ЧАЕС. Але це є у дискурсі світовому”, — зазначає історик Сергій Плохій.

Захід відбувається в межах проекту Інституту екуменічних студій УКУ – 14-й Екуменічний Соціальний Тиждень“Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку”.

Також трансляція розмови буде відбуватись на Facebook-сторінці Аналітичного центру УКУ та Інституту Екуменічних студій УКУ.

Дискусія "Атомна енергетика: екологічний та етичний виміри для України і світу"

• - Як маємо сприймати ядерну енергетику та її основні ризики - з точки зору інженера, богослова, еколога, психолога та історика?
  • - Що і як ми можемо робити в перехідному періоді?
  • - Якими є світові тренди і яке наше місце у них?
  • - Яким є наратив Чорнобиля у модерній історії – України та світу?
  • - Що Україна може дати світові за наслідками Чорнобиля і як може позитивно змінитися сама?

На ці та багато інших питань будуть відповідати:

• Віталій Дем'янюк, український інженер, підприємець, громадський діяч, меценат. Голова Наглядової Ради компанії NT-Engineering, що займається питаннями ядерної та радіаційної безпеки, також входить в Раду “Чорнобильського Інституту Досліджень і Розвитку”
  • Олег Покальчук, соціальний психолог

Реєстрація тут: https://bit.ly/3uoXAhB

Захід відбувається в межах проекту Інституту екуменічних студій УКУ - 14-й Екуменічний Соціальний Тиждень - "Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку".