Меню

Майже половина українців перебувають у Франції нелегально - результати дослідження

Соціологічне дослідження “Виклики сучасної міграції: українська спільнота в Парижі” було проведене та опрацьоване Українським католицьким університетом, Аналітичним центром разом з Паризькою єпархією святого Володимира. Опитування дало змогу деталізувати повсякденне життя українських мігрантів «четвертої хвилі» в Парижі та Паризькому регіоні, проаналізувати особливості їхнього релігійного життя, оцінити ступінь їх адаптованості та громадської активності, участі у суспільних і церковних заходах.

Загалом було опитано 634 українських громадян, які працюють в різних місцях Парижа. Вони мали відповісти на 76 питань, в яких йшлося про причини виїзду за кордон, умови в яких вони там перебувають та проблеми з якими стикаються. Мета публікації результатів дослідження Це опитування має привернути увагу до явища міграції та конкретних проблем українських мігрантів у країнах Європейського Союзу. Також допомогти виробити цілісний підхід до міграційних рухів у контексті глобалізації та регіональної інтеграції.

Ключові висновки

  • Найбільшою групою серед українських мігрантів і мігранток у Парижі є трудові мігранти – 73,7 % від усіх опитаних.
  • 44,1 % респондентів перебувають у Франції нелегально, 31,7% мають дозвіл на тимчасове перебування.
  • 1⁄4 від усіх опитаних планує повернутися в Україну, а 39,6% – пов’язують власне майбутнє з Францією.
  • 75,4 % опитаних людей – вихідці із західних областей України: 46,1 % – з Івано-Франківської області, 19,3 % – Тернопільської, 9,9 % – з Львівської.
  • 58,5 % з усіх опитаних офіційно живуть у шлюбі.
  • Кожен десятий українець у Франції не знає французької. Близько половини опитаних володіють французькою на рівні, який дає їм можливість порозумітися з місцевими мешканцями/
  • Найбільші проблеми, з якими стикаються українські мігранти в Парижі – труднощі з пошуком роботи, напів- чи нелегальний статус працевлаштування, проблеми мовної адаптації.

  Більше інформації про результати дослідження можна завантажити на нашому сайті.

Дослідники матеріалу